Haberler

02
TOBB ve Niğde Ticaret Borsasından Gıda Yardımı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Niğde Ticaret Borsası işbirliğiyle her yıl geleneksel hale gelen Ramazan ayı gıda yardım kampanyası bu yılda gerçekleştirildi.

 

Niğde Ticaret Borsası tarafından ilimiz genelinde belirlenen 600 ihtiyaç sahibi aileye dağıtılan gıda paketleri; aileler tarafından memnuniyetle karşılandı. İçerisinde temel gıda maddeleri bulunan paketler, ihtiyaç sahibi ailelere Borsa meclis üyeleri tarafından bizzat teslim edildi.

 

Yapılan yardımla ilgili bir açıklama yapan Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK şunları söyledi; “İhtiyaç sahibi insanlara biraz da olsa katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Her yıl geleneksel olarak gerçekleşen bu güzel faaliyeti bu yıl da gerçekleştirebilmemizde katkısı olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum. İnşallah bu tür sosyal sorumluluk projeleri artarak devam eder. ” dedi.

[Devamını oku...]

15
Niğde Üniversitesi TOBB İletişim Fakültesinin Temeli Atıldı

 Niğde Üniversitesi TOBB İletişim Fakültesi temel atma töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Niğde Üniversitesi yerleşkesi içerisine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılacak olan İletişim Fakültesi’nin temel atma törenine Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ, Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan KAVAKLIOĞLU, Ak Parti Niğde Milletvekili Ömer SELVİ, TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU,  Niğde Belediye Başkanı Faruk AKDOĞAN, Niğde İl Jandarma Komutanı Ufuk NAYIR, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan GÖRÜR, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi Erdoğan ÖZEGEN, Borsamiz Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK ve Borsamız Meclis Başkanı Zekeriya YERLİKAYA, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Onursal Başkanı aynı zamanda Borsamız Meclis Üyesi Serdar ECEMİŞ, Niğde Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket KATIRCIOĞLU ve NİTSO Meclis Başkanı Mehmet AYDUĞAN, Borsamız Meclis Üyeleri,  çevre illerden gelen Oda ve Borsa Başkanları,akademik personel, kurum müdürleri, iş adamları ve öğrenciler katıldı.

Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan GÖRÜR; “ Üniversitemiz TOBB İletişim Fakültesi’nin temel atma törenine hoş geldiniz.  Günümüzde gelişmiş ülkelerin arası girmenin yolu bilgi üretmekten geçmektedir. Bu yüzden üniversitelerimiz sanayi kuruluşlarıyla iş birliğini güçlü bir noktaya taşıyıp ürettikleri bilgiyi en kısa yoldan kurumsal faaliyete dönüştürmek zorundadır.  Üniversitelerimiz bilgi ve insan gücüyle sanayinin finans ve tecrübe gücüyle birleşmesi sonucunda ortaya çıkacak olan bilimsel ve ekonomik katkıların ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayacaktır. Üretilen bilginin toplumsal faydaya dönüşmesi sürekliliği kapsayıcılığı sanayi kuruluşları özel kuruluşlar STK ve kamu kurum kuruluşlarıyla yapılan iş birliğine bağlıdır. Gelişmiş ülkelerin kalkınma stratejileri de kamu ve özel sektör destekli olarak üniversiteler ile sanayi arasındaki işbirliği ve ortaklıklara dayandırılmaktadır. Günümüzde iş birliğinin büyük önem kazandığı artık inkar edilemez. Üniversitelerin yapacakları ortaklık ve işbirliği aracılıklarıyla toplumun tüm güçlerine öncülük yapmak suretiyle toplumsal güçlerin güçlenmesine ve ulusal kalkınmanın gerçekleşmesine katkı sağlama zorunluluğuna sahiptir. Bu amaçla Niğde Üniversitesi farklı sektörlerdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla ya da sivil toplum kuruluşlarıyla ortak proje yürütme çalışmalarına girmiş ve önemli adımlar atmıştır. Bugünkü TOBB İletişim Fakültesi temel atma töreni iş birliğinin bir sonucu ve ayrıca yeni bir gayretlerin başlangıcı olacaktır” diye konuştu.

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birlik Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU; “ Bugün Niğde’de bulunmak benim için büyük bir mutluluk. Burası benim memleketim ve Niğdeliler de benim kardeşim. Geçtiğimiz yıl Sayın Belediye Başkanımızın kararıyla hemşerilik beratını aldım. Niğde Üniversitemiz Rektörü ve Senatosunun kararıyla Fahri Doktora Unvanı aldım ve bu iki unvanı gururla taşımaktan memnun oluyorum. Bir iş adamı olarak birçok Niğdeliyle iş yaptım. TOBB olarak Niğde Ticaret Borsası, Niğde Ticaret Sanayi Odası ve Bor Ticaret Odası Başkanları ve meclisleriyle çalıştık. Niğdelinin kötüsüne rastlamadım. Niğdelilerden vefa gördüm iyilik gördüm. Bana Niğdeliyi de tanıtan kişi yine aramızda. Çok zamandır beraber çalıştığım kardeşim dostum ve arkadaşım Erdoğan Özegen. Erdoğan Bey’in vizyonuna çalışkanlığına en yakından şahit oldum. Gerçek dost nasıl olur bana gösterdi ve onunla da dost olmaktan gurur duydum. Erdoğan kardeşim geçtiğimizde Ticaret Odası Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığında da beraber yakından çalışma fırsatı bulduk. Şimdi de TOBB Yüksek Strateji Kurulu Üyesi olarak TOBB’ un beyin takımında.  Bugün Niğde’ye çok hayırlı bir iş için geldik. Geçen yıl geldiğimde TOBB olarak Niğde Üniversitemize bir İletişim Fakültesi inşa etmek üzere bir protokol imzalamıştık.  İnşallah sizlerle birlikte bugün onun temelini atacağız.  Niğde’mize ülkemize şimdiden hayırlı olsun dilerim. Biz işadamları olarak yatırama şöyle bakarız. Yatırıma bakarken kar zarar gözüyle bakarız. Ama ömrümüz boyunca bir yatırım var ki hiçbir zaman zarar etmezsiniz. Oda eğitime yaptığınız yatırım. Eğitime yapılan yatırım her zaman kar yapar. Bundan siz kazanırsınız, şehriniz kazanır, ülkeniz kazanır, bütün insanlarınız kazanır. Bugün en büyük sermaye petrol filan değil, eğitimli insanlardır. Bizim en büyük gücümüzde genç nüfusumuz. Bu fakülteden dünyayı tanıyan dil bilen iletişimciler mezun olacak. Buradan Niğde’nin markalarını tanıyan Niğde sevdalısı kaliteli medya mensupları çıkacak. Pırıl pırıl gençler Niğde’nin dünya ile iletişimini sağlayacak Niğde’yi Türkiye’de dünyada marka yapacak” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılacak olan Niğde Üniversitesi TOBB İletişim Fakültesi’nin temel atma butonuna basıldı.

[Devamını oku...]

07
NİĞDE TİCARET BORSASI TOBB GENEL KURULU’NA KATILDI

 Niğde Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK başkanlığındaki NTB heyet, Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 71.Genel Kurul Toplantısına katıldı.

Genel Kurula, NTB Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK, Meclis Başkanı Zekeriya YERLİKAYA, NTB Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Serdar ECEMİŞ, NTB Genel Sekreteri Sacit KOÇ katıldı.

Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Sayın Oktay Vural, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kongre üyeleri ve çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı Genel Kurul TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleşti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, oda, borsa başkanları ve delegeler Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundu. Anıtkabir Ziyareti sonrasında, TOBB Birlik Merkezi Bahçesi’nde Genel Kurula katılan Oda ve Borsalar tarafından, katılımcılara her ilin yöresel ürünlerin tanıtımı yapıldı.

Genel Kurul’da açılış konuşmasını yapan TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘İş dünyasının yeni bir büyüme hikayesi için yapısal reformlara ihtiyaç duyduğunun altını çizdi; Hisarcıklıoğlu, Sanayimizde de yapısal dönüşüm ihtiyacı var. Zira ürettiklerimiz çoğunlukla orta teknolojili ürünlerden oluşuyor. İleri teknoloji içeren ürünlerin payıysa bir türlü artmıyor. Şimdi Almanya başta olmak üzere dünya, “sanayi 4.0”a geçişi, yani 4. nesil sanayiyi konuşuyor. Yeni bir dönemin ayak sesleri duyuluyor. Makineler arası iletişim ve karar alma dönemi başlıyor. Bu yeni dönemde daha az insan müdahalesi, daha fazla otomasyon, daha hızlı karar alma, daha az stok tutma, daha verimli ve hızlı üretim ile pazara ulaşma süreçleri gelecek. Dördüncü Sanayi devrimi; parçalar, makineler ve insanlar arasındaki bağlantıyı artıracak, üretim sistemlerini hızlandıracak. Verimliliği yükseltecek. Gelir düzeyini, istihdamı ve yatırımları hızla artıracak. Öyle ki, bu sürece geçmeyi başaran ülkeler, her yıl, diğer ülkelere, 5 yıl fark atar hale gelecek. Türkiye’nin bu büyük değişimin dışında kalmaması gerekiyor. Kişi başına 10 bin dolar gelirden 25 bin dolar gelire sıçramanın yolu da buradan geçiyor. Bu çerçevede “inovasyon’un önemi” konusunda hem fikiriz. Artık “nasıl inovasyon yapacağımıza” odaklanmamız lazım. Devletimizle birlikte, biyoteknoloji başta olmak üzere Türkiye’nin güçlü olabileceği alanları belirleyip, bir strateji çerçevesinde, el birliği ile çalışırsak, orta gelir tuzağını da aşarız’ dedi

Genel Kurul’da, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu MHP Gurup Başkan Vekili Oktay Vural, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan genel kurula hitaben birer konuşma yaptılar, komisyonların sunumu sonrasında genel kurul sona erdi.

[Devamını oku...]

11
MÜSİAD HEYETİ BORSAMIZI ZİYARET ETTİLER

 MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Genel Başkanı Sayın Nail OLPAK ve MÜSİAD Niğde Başkanı Sayın Hüsamettin GÜMÜŞTEPE ile beraberlerinde gelen heyet Borsamızı ziyaret etmişlerdir.

MÜSİAD Niğde Temsilciliği açılış programı çerçevesinde ilimizde bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Nail OPAK ve beraberindeki heyet ilimiz de bir dizi ziyarette bulunmuş; bu kapsamda Borsamızı da ziyaret etmişlerdir.

Ziyaret sırasında Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Zafer UYANIK ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket KATIRCIOĞLU ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suna TUĞRUL’ da hazır bulunmuşlardır. Görüşme esnasında İlimiz ile ilgili sosyal, ekonomik, kültürel ve iş dünyasına ilişkin bilgiler paylaşılmış; MÜSİAD Niğde Temsilciliğinin ilimizde ki başlıca faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

[Devamını oku...]

29
“NİĞDE HAVAALANI İSTİYOR”

 Niğde Ticaret Borsası, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası, Niğde Muhasebeciler Odası, Niğde Ziraat Odası, Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Niğde OrganizeSanayi Bölgesi Müdürlüğü, Bor Ticaret ve Sanayi Odası ve Bor Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü; yayınladıkları ortak bildiriyle Niğde Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen “Niğde Havaalanı İstiyor” kampanyasına destek oldular. 

Niğde Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanımız Zafer Uyanık’ın da destek olduğu “Niğde Havaalanı İstiyor” kampanyasına diğer Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi.

Başkanımız konu ile ilgili; “ Sanayi ve Ticaretin yanında; başta Eğitim, Sağlık, Turizm ve şehrimize gelecek olan yeni yatırımlar ile ekonimisi hızla büyüyen ve değişen ilimizin önemli bir ihtiyacı haline gelen havaalanının bir an evvel şehrimize kazandırılmasını istiyor ve bunun için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah bu çalışmalarımızın neticesini en kısa zamanda alırız.” diyerek sözlerini tamamladı.

[Devamını oku...]

28
NİĞDE İL KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİNDEN BORSAMIZI ZİYARET

 Niğde İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Goncagül BİLEN ve Niğde İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa ARI ile kurul üyeleri Seda AKTAY ve Orhan YERLİKAYA Borsamızı ziyaret ettiler.

Ocak ayı içerisinde yapılan seçimler neticesinde göreve gelen Niğde İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Goncagül BİLEN ve Niğde İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa ARI ile kurul üyeleri Seda AKTAY ve Orhan YERLİKAYA; yine beraberlerinde Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket KATIRCIOĞLU ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Suna TUĞRUL ve Ogün SONGUR Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK’ ı makamında ziyaret etmişlerdir.

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK yeni göreve gelen Çok Değerli Niğde İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Başkan ve Üyelerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti ve bu yeni görevlerinde kendilerine başarılar diledi.

[Devamını oku...]

28
NİĞDE İL KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİNDEN BORSAMIZI ZİYARET

 Niğde İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Goncagül BİLEN ve Niğde İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa ARI ile kurul üyeleri Seda AKTAY ve Orhan YERLİKAYA Borsamızı ziyaret ettiler.

Ocak ayı içerisinde yapılan seçimler neticesinde göreve gelen Niğde İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Goncagül BİLEN ve Niğde İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa ARI ile kurul üyeleri Seda AKTAY ve Orhan YERLİKAYA; yine beraberlerinde Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket KATIRCIOĞLU ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Suna TUĞRUL ve Ogün SONGUR Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK’ ı makamında ziyaret etmişlerdir.

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK yeni göreve gelen Çok Değerli Niğde İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Başkan ve Üyelerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti ve bu yeni görevlerinde kendilerine başarılar diledi.

[Devamını oku...]

23
Borsamız “ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sitemi Belgesi” aldı

 Borsamız üyeleri bundan böyle uluslararası standartlarda hizmet alacak. Türk Standartları Enstitüsü Kayseri Belgelendirme Müdürlüğü tarafından 5 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilen ISO9001:2008 denetimi Baş Tetkik Görevlisi Levent ÇALIŞIR gözetiminde başarıyla tamamlandı. Tüm evrak,  dosyalar ve sistem akışının incelendiği denetim sonucunda Borsamız tam not aldı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK “Üyelerimize verdiğimiz hizmetin kalitesinin belgelenmesi bizim için onur vericidir” dedi. Ayrıca Ticaret Borsası olarak, bu belge kapsamında üye memnuniyet anketi de başlattıklarını ve sürekli olarak üyelerinin de görüşlerini alarak en iyi ve en kaliteli hizmeti verme hedefinde olduklarını belirtti. 

[Devamını oku...]

22
BORSAMIZ MECLİS ÜYELERİ ANKARA'DA BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI.

 Niğde Ticaret Borsası ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) iştiraklerinin kurumsal yapılarını ve hizmetlerini tanımak, Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler hakkında bilgiler edinmek amacı ile TOBB Birlik merkezindeki seminere katılım sağladılar.

Seminere Niğde Ticaret Borsası’nı temsilen NTB Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis üyeleri  katıldılar.

Üç gün süren program boyunca TOBB Hizmet Binası, Kurumsal Yapısı ve yine TOBB ETÜ Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Kampus ve Sosyal alanlarının da tanıtım ve ziyaretleri gerçekleştirildi.

TOBB tarafından 2015 yılı Nisan ayı sonuna kadar tüm Oda ve Borsalarda görev alan Meclis Üyelerinin sınıflar halinde katılımlarının planlandığı programa iştirak eden Meclis Üyelerimize Seminer süresi boyunca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin hizmet ve iştiraklerinden yararlanma, Dünya ve Türkiye Ekonomisi, Dış Politika, Genel Ekonomi Faiz, Döviz, Borsa, Kişisel Gelişim, Etkili Yönetim ve İletişim Becerileri, Türkiye Ekonomi Politikaları Vakfı TEPAV çalışmaları, Teşvikler vb. konularda sunumlar ve detaylı bilgiler verildi.

[Devamını oku...]

18
TOBB ve NTB’den 600 Aileye Gıda Yardımı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Niğde Ticaret Borsası (NTB) Ramazan ayı dolayısıyla her yıl geleneksel olarak yürüttükleri sosyal yardım faaliyetlerine bu yılda devam ederek ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundular.

[Devamını oku...]

Sayfa 3 / 4İlk   Geri   1  2  [3]  4  İleri   Son   
NİĞDE TİCARET BORSASI
Bankalar Caddesi TSO İşhanı NO.:17/3 NİĞDE
Telefon : 388 232-73-36
Faks : 388 212-17-60
E-Posta : nigdetb@tobb.org.tr
© 2014 Niğde Ticaret Borsası
Sitede bulunan tüm materyallerin izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.