Duyurular

07
17. KONYA TARIM, TARIMSAL MEKANİZASYON VE TARLA TEKNOLOJİLERİ FUARI
SAYIN ÜYEMİZ 19-23 MART TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK OLAN 17. KONYA TARIM VE TARLA TEKNOLOJİLERİ FUARINA 23 MART 2019 CUMARTESİ GÜNÜ ULAŞIM VE YEME...

[Devamını oku...]

25
NİĞDE TİCARET BORSASINDAN GIDA YARDIMI

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Niğde Ticaret Borsası (NTB) Ramazan ayı dolayısıyla sosyal yardım faaliyetleri kapsamında İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

TOBB ve NTB tarafından geleneksel olarak ihtiyaç sahibi 700 aileye yapılan gıda yardımları; Borsa Meclis Üyeleri tarafından belirlenen ailelere bizzat teslim edildi.

Yapılan yardımla ilgili olarak Niğde Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık; " Geleneksel olarak yürüttüğümüz bu faaliyet ile ihtiyaç sahibi ailelere biraz da olsa katkı sağlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Yapılan bu anlamlı faaliyete öncülük eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz" dedi.

[Devamını oku...]

09
15 Temmuz Dayanışma Kampanyası
 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden odamıza alınan yazıda; 15 Temmuz darbe teşebbüsü çerçevesinde, Başbakanlıkça belirlenecek esaslar ...

[Devamını oku...]

14
TOBB ve NTB'dan gıda yardımı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Niğde Ticaret Borsası (NTB) Ramazan ayı dolayısıyla sosyal yardım faaliyetleri kapsamında İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

TOBB ve NTB tarafından geleneksel olarak ihtiyaç sahibi 670 aileye yapılan gıda yardımları; Borsa Meclis Üyeleri tarafından belirlenen ailelere bizzat teslim edildi.

Yapılan yardımla ilgili olarak Niğde Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık; "Yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde; Geleneksel olarak yürüttüğümüz bu faaliyet ile ihtiyaç sahibi ailelere biraz da olsa katkı sağlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Yapılan bu anlamlı faaliyete öncülük eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz" dedi.

[Devamını oku...]

30
NİĞDE TİCARET BORSASI ve AHİKA İŞBİRLİĞİYLE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

 Niğde ticaret borsası ve ahiler kalkınma ajansı  işbirliğinde 30 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar kosgeb yeni girişimci desteğine başvurma fırsatı yakalayacak.

19 - 27 Nisan 2016 tarihleri arsasında Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonunda gerçekleştirilecek olan girişimcilik eğitimi için başvurular 12 Nisan Salı gününe kadar yapılabilecek. Mülakat tarihi ve saati ise başvuru yapan isteklilere telefonla bildirilecek.

Niğde Ticaret Borsası ve Ahiler Kalkınma Ajansı İşbirliğinde düzenlenecek Girişimcilik Eğitimi Nisan ayı içerisinde başlayacak girişimcilik kursu 70 saatlik eğitimden oluşmaktadır. Eğitim sonunda başarılı olanlara Başarı Sertifikası verilecek.

Eğitimin içeriğinde KOSGEB destekleri, yeni iş kuranlara dönük desteğin mevzuatı, başvuru aşamaları, iş planın hazırlanması, pazar araştırmasının yapılması, yönetim planı oluşturulması ve yatırım fizibilitelerinin yapılması konuları işlenecek.

Sertifika alan katılımcılar, yeni bir iş kurmaları halinde KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında 50 bin liraya kadar olan hibe, 100 bin liraya kadar olan faizsiz kredi desteklerinden faydalanmak için başvurabilecek.

[Devamını oku...]

16
"KIR KABUĞUNU BİR FİKİR DE SEN BUL-3" İŞ FİKRİ PROJE YARIŞMASI BAŞLIYOR

 NiTSO öncülüğünde ve borsamızın da sponsorluk desteği ile Ödüllü İş Fikri Proje Yarışması;

“Kır kabuğunu

bir fikir de sen bul-3”

Girişimcilik Yarışması Başlıyor!

"En iyi iş fikrini ben bulurum" diyenler sizin için bir fırsat doğuyor. Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NiTSO) öncülüğünde ve borsamızın da sponsorluk desteği ile gerçekleştirilen iş fikri proje yarışmasının üçüncüsü düzenleniyor.

“Kır kabuğunu, bir fikir de sen bul-3 ” adlı iş fikri proje yarışması ile Niğde ilinde girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracak en ekonomik, en işlevsel ve yenilikçi iş fikirleri aranıyor. Hayatı kolaylaştıracak, ihtiyacı karşılayacak, yatırıma dönüştürülebilecek, yenilikçi ve fark yaratacak fikirleri bulmayı amaçlayan ödüllü “Kır kabuğunu bir fikir de sen bul-3” iş fikri proje yarışması için geri sayım başladı.

“Kır Kabuğunu Bir Fikir de Sen Bul-3” yarışması hem 18 yaş ve üzeri gerçek kişiler için hem de lise ve dengi düzeyde öğrenim gören öğrenciler için olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir. Birinci kategoriyi kapsayan 18 yaş ve üzeri gerçek kişiler için yarışmada ilk etapta ilk on belirlenecek ve sözlü mülakata çağrılacaktır. Sözlü mülakat sonunda ilk üçe kalan yarışmacılar belirlenecektir. 18 yaş ve üzeri gerçek kişileri kapsayan birinci kategoride; birinciye 8.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 3.000 TL para ödülü verilecektir. Para ödülünün yanı sıra ilk üçte yer alan yarışmacılara iş fikirlerini hayata geçirmeleri koşuluyla NiTSO’nun yayınlarında ücretsiz reklam yayınlama ve gelecekte açılması planlanan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ kursuna ön elemesiz katılma hakkı verilecektir.

Genç ve yaratıcı beyinlerin girişimci potansiyeli yüksek, kaliteli projeler ortaya koymalarını hedefleyen ikinci kategoride ise, mülakat yapılmaksızın ilk üçe kalan yarışmacılar belirlenecektir. Ödül olarak birinciye notebook, ikinciye tablet pc, üçüncüye I Pod müzik çalar verilecektir.

Başvurular 9 Kasım 2015 Pazartesi günü başlayacak ve 31 Aralık 2015 Perşembe günü saat 17.00’de sona erecektir.

Ödüllü iş fikri proje yarışmasına katılmak isteyenlerin yapmaları gereken, en iyi iş fikrini bulmak ve başvuru formunu doldurmak.

Başvuru ve daha fazla bilgi için iletişim adresi:

Adres: Niğde Ticaret ve Sanayi Odası

Bankalar Caddesi No:17 Merkez/ NİĞDE

e-mail:www.nitso.org.tr

Tel: 0 388 233 55 01 Fax: 0 388 233 55 00

[Devamını oku...]

15
“TERÖRE HAYIR KARDEŞLİĞE EVET”
 Bildiğiniz gibi ülkemizde son zamanlarda artan terör olayları neticesinde pek çok vatandaşımız hayatını kaybetmiş, polisimiz, askerimiz ve koruc...

[Devamını oku...]

07

 Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 30.04.2015 tarih ve 29342 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup uygulama esasları tarim.gov.tr ile nigdetarim.gov.tr adresinde yayımlanmıştır.

Başvurular online yapılacak olup 29.05.2015 günü sona erecektir.

Tebliğ uygulamaları hakkında 12.05.2015 tarihi saat 14.00’de İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

Borsamıza kayıtlı gerçek ve tüzel kişiler ile konuyla ilgilenenlerin bilgilerine sunarız. 

[Devamını oku...]

10
Konya Ticaret Odası Fuar Daveti

 Konya Ticaret Odası ve TÜYAP işbirliği ile başta T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, TZOB-Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, PANKOBİRLİK, T.C. Konya Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi , KTO – Karatay Üniversitesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ile eşzamanlı olarak 18 – 21 Şubat 2015 tarihleri arasında KONYA TİCARET ODASI – TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde ziyarete açılacaktır.

 

4 gün boyunca yurtiçinden Anadolu’nun tüm bölgelerinden, yurtdışından ise hedef Pazar niteliği taşıyan ülkeler başta olmak üzere, Orta Asya Cumhuriyetleri, Kafkasya, Balkanlar ve Ortadoğu’dan gelecek alım heyetleri ile birlikte onbinlerce ziyaretçiyi Konya’da buluturarak, yeni iş bağlantılarının kurulacağı büyük bir platform olacaktır. 

[Devamını oku...]

29
Aksaray 2. Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 12-15 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecektir.
Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son   
NİĞDE TİCARET BORSASI
Bankalar Caddesi TSO İşhanı NO.:17/3 NİĞDE
Telefon : 388 232-73-36
Faks : 388 212-17-60
E-Posta : nigdetb@tobb.org.tr
© 2014 Niğde Ticaret Borsası
Sitede bulunan tüm materyallerin izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.