Haberler

05
BORSA VE ODALAR MÜŞTEREK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 İl genelinde bulunan Borsa ve Odalar Müşterek Toplantısı yapıldı.

Niğde  Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde yapılan toplantıya Niğde Ticaret Borsası, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası ve Bor Ticaret ve Sanayi Odası'nın Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meslek Komiteleri Üyelerinin katılmışlardır.

Borsamızı temsilen Yönetim ve Meclis Üyelerimizin de hazır bulunduğu toplantıda ilimiz genelinde hizmet veren borsa ve odaların sorunları ve çözüm önerileri görüşülmüştür.

[Devamını oku...]

03
BORSAMIZ; BEŞ YILDIZLI OLMA YOLUNDA

 Borsamıza yönelik 12. Dönem Akreditasyon çalışmaları kapsamında "Geliştirme Ziyareti" yapılmıştır.

 Borsamızın en başta üyelerine ve ilimize daha kaliteli hizmet vermek amacıyla başladığı 12. Dönem Akreditasyon çalışmaları kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Kurulu'nu temsilen Özge Karatepe Türk Loydu Vakfı İktisadi işletmesi denetçisi Şehnaz Nalbant tarafından Borsamıza "Geliştirme Ziyareti" yapılmıştır.

"Geliştirme Ziyareti" nde Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık, Meclis Başkanı Zekeriya Yerlikaya, Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Duyar, Genel Sekreter Sacit Koç ve Akreditasyon Sorumlusu Türker Berber hazır bulundular.

[Devamını oku...]

26
BORSAMIZ ÜYELERİ KONYA TARIM FUARINA KATILDILAR

 Borsamız üyeleri Konya'da düzenlenen 14. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarına katıldılar.

Borsamızın yapmış olduğu organizasyonla 23- 27 Mart 2016 tarihleri arasında TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde  gerçekleştirilen 14. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarına Borsamız Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanımız Zafer UYANIK, Borsamız personelleri ve üyelerimiz katılmışlardır.

Fuar Organizasyonu ile ilgili olarak Başkanımız Uyanık; "Ziyaret ettiğimiz stantlarda yetkililerden sergiledikleri ürünler ve fuar merkezi hakkında bilgi aldık" dedi.

Yoğun katılımla gerçekleşen fuarın; ticaretleri ve oluşturduğu farkındalık açısından son derece olumlu geçtiğini söyleyen katılımcılar fuar merkezimizin de tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendiğini ifade ettiler.

[Devamını oku...]

16
ÇALIŞTAYA KATILDIK

 TOBB Akreditasyon sisteminde akredite borsa olma yolunda ilerleme amacıyla Stratejik Plan hazırlama çalışmalarımız doğrultusunda 16 Mart 2016 Çarşamba günü Nevşehir Ticaret Borsası bünyesinde  yapılan çalış taya katıldık.

Borsamız adına çalış taya Genel Sekreter Sacit KOÇ ve Akreditasyon Sorumlusu Türker BERBER  katıldılar.

Çalış tayda bölgemize yönelik hali hazırda yürütülen ve gerçekleştirebilecek faaliyetler hakkında bilgi alış - verişinde bulunuldu.

[Devamını oku...]

14
“KIR KABUĞUNU BİR FİKİR DE SEN BUL 3” İŞ FİKRİ PROJE YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Borsamızın da paydaşı olduğu ve sponsor desteği sağladığı “Kır Kabuğunu Bir Fikir de Sen Bul” adlı iş fikri proje yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

Borsamızın da paydaşı olduğu ve sponsor desteği sağladığı Niğde Ticaret ve Sanayi Odası ile bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulları’nın öncülüğünde bu yıl üçüncü kez düzenlenen “Kır Kabuğunu Bir Fikir de Sen Bul” adlı iş fikri proje yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

11 Mart 2016 Cuma günü Niğde Üniversitesi 1923 Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Niğde Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Erdoğan Özegen, Garnizon Komutanı J.Albay İbrahim Taşkın, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Niğde OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbaş, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, daire müdürleri, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık,  Meclis Üyeleri, NİTB üyeleri ve Niğde Üniversitesi öğrencileri katıldılar.

Programın devamında yarışmanın birinci kategorisini kapsayan 18 yaş ve üzeri gerçek kişiler arasından başarılı olan projeler açıklandı. “Kışın Tek Marşta Çalışan Sıcacık Otomobilim” projesi ile Ramazan Gülmüş birincilik ödülü olan 8.000 TL’yi almaya hak kazanırken, ikincilik ödülü olan 5.000 TL’yi de “Sihirli Kap” adlı projesi ile Mehmet Zahit Kuş kazandı. “Anne Çocuk Vakit Geçirecek Çok Amaçlı Merkez” isimli projesi ile Ayşegül Demirkan da üçüncülük ödülü olan 3.000 TL’nin sahibi oldu.

[Devamını oku...]

27
Hüdavent Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği'nden Borsamıza Ziyaretİlimiz de faaliyet gösteren Hüdavent Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği AB Ulusal Ajans Projesi olan "Avrupa Gençlerle el ele" adlı proje kapsamında NİTSO toplantı salonun da İngiltere,

 İlimiz de faaliyet gösteren Hüdavent Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği AB Ulusal Ajans Projesi olan "Avrupa Gençlerle el ele" adlı proje kapsamında NİTSO toplantı salonun da İngiltere, Estonya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Litvanya'dan gelen misafirlerle yapılan kapanış toplantısı sonrasında Borsamızı da ziyaret etmişlerdir.

 

Gerçekleştirilen ziyaret sırasında Hüdavent Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği Başkanı Fatma BÜYÜKAKKAŞ beraberinde İngiltere, Estonya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Litvanya'dan gelen misafirlere Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK borsamızın çalışmaları hakkında  bilgiler verdi.

[Devamını oku...]

06
2.NİĞDE TARIM FUARI AÇILDI

 Niğde Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk, Fidancılık, Seracılık, Tohumculuk, Patatesçilik, Arıcılık, Meyvecilik ve Gıda Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Niğde Tarım Fuarı'nın açılışına Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen, Ömer Fethi Gürer, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Niğde Garnizon Komutanı Jandarma Albay İbrahim Taşkın, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, Niğde Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bayrak, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Türkmen, Niğde Ticaret Borsa'sı Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK , NTB Meclis Başkanı Zekeriya YERLİKAYA, NTB Meclis Üyeleri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

[Devamını oku...]

06
TOBB, BORSAMIZ VE TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİ İLE ÖĞRENCİLERE EĞİTİM YARDIMI YAPILDI

 Borsamız ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NİTSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) büyük katkılarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımında bulundular.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Borsamız ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası’nın yıllardır birlikte devam ettirdikleri eğitim desteği kapsamında ilimiz genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere Niğde Ticaret Borsası ise kışlık bot yardımında bulunurken Niğde Ticaret ve Sanayi Odası öğrencilere kaban yardımında bulundu.

Niğde Ticaret Borsa'sı (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK, Borsamız Meclis Başkanı Zekeriya YERLİKAYA, ve meclis üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar da düzenlenen törende hazır bulundular.

Niğde Ticaret Borsa'sı (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK'ın ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılan kaban ve botlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada; "İhtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak kaban ve botların alımında, Niğde il genelinde faaliyet gösteren  birçok yerel firmaya teklifler dağıtıldı. Borsamıza ulaştırılan tekliflerden ekonomik açıdan ve kalite bakımından en uygun teklifi veren Niğde ilindeki firmalardan kaban ve botlar temin edildi. Borsamız ve Odamızın personelinin ortak çalışmalarıyla öğrencilerimize ulaştırılmak üzere hazırlanan kaban ve botların gönderilecekleri okullara göre tasnifleri yapıldı. Niğde şehir merkezine 350 adet, Niğde Merkez ilçemize bağlı köy ve kasabalarımıza 350 adet, Çamardı, Ulukışla ve Çiftlik ilçelerimize de 100’er adet olmak üzere toplam 1.000 adet kaban ve bot yardımında bulunduk. Dağıtımların hangi öğrencilere yapılacağının belirlenmesinde Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticilerinin önemli katkıları oldu.

Her eğitim öğretim yılı başında yapılan bu organizasyonda emeği geçen herkese ve başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne teşekkürü bir borç biliyoruz. 

[Devamını oku...]

02
TOBB ve Niğde Ticaret Borsasından Gıda Yardımı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Niğde Ticaret Borsası işbirliğiyle her yıl geleneksel hale gelen Ramazan ayı gıda yardım kampanyası bu yılda gerçekleştirildi.

 

Niğde Ticaret Borsası tarafından ilimiz genelinde belirlenen 600 ihtiyaç sahibi aileye dağıtılan gıda paketleri; aileler tarafından memnuniyetle karşılandı. İçerisinde temel gıda maddeleri bulunan paketler, ihtiyaç sahibi ailelere Borsa meclis üyeleri tarafından bizzat teslim edildi.

 

Yapılan yardımla ilgili bir açıklama yapan Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK şunları söyledi; “İhtiyaç sahibi insanlara biraz da olsa katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Her yıl geleneksel olarak gerçekleşen bu güzel faaliyeti bu yıl da gerçekleştirebilmemizde katkısı olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum. İnşallah bu tür sosyal sorumluluk projeleri artarak devam eder. ” dedi.

[Devamını oku...]

15
Niğde Üniversitesi TOBB İletişim Fakültesinin Temeli Atıldı

 Niğde Üniversitesi TOBB İletişim Fakültesi temel atma töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Niğde Üniversitesi yerleşkesi içerisine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılacak olan İletişim Fakültesi’nin temel atma törenine Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ, Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan KAVAKLIOĞLU, Ak Parti Niğde Milletvekili Ömer SELVİ, TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU,  Niğde Belediye Başkanı Faruk AKDOĞAN, Niğde İl Jandarma Komutanı Ufuk NAYIR, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan GÖRÜR, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi Erdoğan ÖZEGEN, Borsamiz Yönetim Kurulu Başkanı Zafer UYANIK ve Borsamız Meclis Başkanı Zekeriya YERLİKAYA, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Onursal Başkanı aynı zamanda Borsamız Meclis Üyesi Serdar ECEMİŞ, Niğde Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket KATIRCIOĞLU ve NİTSO Meclis Başkanı Mehmet AYDUĞAN, Borsamız Meclis Üyeleri,  çevre illerden gelen Oda ve Borsa Başkanları,akademik personel, kurum müdürleri, iş adamları ve öğrenciler katıldı.

Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan GÖRÜR; “ Üniversitemiz TOBB İletişim Fakültesi’nin temel atma törenine hoş geldiniz.  Günümüzde gelişmiş ülkelerin arası girmenin yolu bilgi üretmekten geçmektedir. Bu yüzden üniversitelerimiz sanayi kuruluşlarıyla iş birliğini güçlü bir noktaya taşıyıp ürettikleri bilgiyi en kısa yoldan kurumsal faaliyete dönüştürmek zorundadır.  Üniversitelerimiz bilgi ve insan gücüyle sanayinin finans ve tecrübe gücüyle birleşmesi sonucunda ortaya çıkacak olan bilimsel ve ekonomik katkıların ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayacaktır. Üretilen bilginin toplumsal faydaya dönüşmesi sürekliliği kapsayıcılığı sanayi kuruluşları özel kuruluşlar STK ve kamu kurum kuruluşlarıyla yapılan iş birliğine bağlıdır. Gelişmiş ülkelerin kalkınma stratejileri de kamu ve özel sektör destekli olarak üniversiteler ile sanayi arasındaki işbirliği ve ortaklıklara dayandırılmaktadır. Günümüzde iş birliğinin büyük önem kazandığı artık inkar edilemez. Üniversitelerin yapacakları ortaklık ve işbirliği aracılıklarıyla toplumun tüm güçlerine öncülük yapmak suretiyle toplumsal güçlerin güçlenmesine ve ulusal kalkınmanın gerçekleşmesine katkı sağlama zorunluluğuna sahiptir. Bu amaçla Niğde Üniversitesi farklı sektörlerdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla ya da sivil toplum kuruluşlarıyla ortak proje yürütme çalışmalarına girmiş ve önemli adımlar atmıştır. Bugünkü TOBB İletişim Fakültesi temel atma töreni iş birliğinin bir sonucu ve ayrıca yeni bir gayretlerin başlangıcı olacaktır” diye konuştu.

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birlik Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU; “ Bugün Niğde’de bulunmak benim için büyük bir mutluluk. Burası benim memleketim ve Niğdeliler de benim kardeşim. Geçtiğimiz yıl Sayın Belediye Başkanımızın kararıyla hemşerilik beratını aldım. Niğde Üniversitemiz Rektörü ve Senatosunun kararıyla Fahri Doktora Unvanı aldım ve bu iki unvanı gururla taşımaktan memnun oluyorum. Bir iş adamı olarak birçok Niğdeliyle iş yaptım. TOBB olarak Niğde Ticaret Borsası, Niğde Ticaret Sanayi Odası ve Bor Ticaret Odası Başkanları ve meclisleriyle çalıştık. Niğdelinin kötüsüne rastlamadım. Niğdelilerden vefa gördüm iyilik gördüm. Bana Niğdeliyi de tanıtan kişi yine aramızda. Çok zamandır beraber çalıştığım kardeşim dostum ve arkadaşım Erdoğan Özegen. Erdoğan Bey’in vizyonuna çalışkanlığına en yakından şahit oldum. Gerçek dost nasıl olur bana gösterdi ve onunla da dost olmaktan gurur duydum. Erdoğan kardeşim geçtiğimizde Ticaret Odası Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığında da beraber yakından çalışma fırsatı bulduk. Şimdi de TOBB Yüksek Strateji Kurulu Üyesi olarak TOBB’ un beyin takımında.  Bugün Niğde’ye çok hayırlı bir iş için geldik. Geçen yıl geldiğimde TOBB olarak Niğde Üniversitemize bir İletişim Fakültesi inşa etmek üzere bir protokol imzalamıştık.  İnşallah sizlerle birlikte bugün onun temelini atacağız.  Niğde’mize ülkemize şimdiden hayırlı olsun dilerim. Biz işadamları olarak yatırama şöyle bakarız. Yatırıma bakarken kar zarar gözüyle bakarız. Ama ömrümüz boyunca bir yatırım var ki hiçbir zaman zarar etmezsiniz. Oda eğitime yaptığınız yatırım. Eğitime yapılan yatırım her zaman kar yapar. Bundan siz kazanırsınız, şehriniz kazanır, ülkeniz kazanır, bütün insanlarınız kazanır. Bugün en büyük sermaye petrol filan değil, eğitimli insanlardır. Bizim en büyük gücümüzde genç nüfusumuz. Bu fakülteden dünyayı tanıyan dil bilen iletişimciler mezun olacak. Buradan Niğde’nin markalarını tanıyan Niğde sevdalısı kaliteli medya mensupları çıkacak. Pırıl pırıl gençler Niğde’nin dünya ile iletişimini sağlayacak Niğde’yi Türkiye’de dünyada marka yapacak” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılacak olan Niğde Üniversitesi TOBB İletişim Fakültesi’nin temel atma butonuna basıldı.

[Devamını oku...]

Sayfa 2 / 4İlk   Geri   1  [2]  3  4  İleri   Son   
NİĞDE TİCARET BORSASI
Bankalar Caddesi TSO İşhanı NO.:17/3 NİĞDE
Telefon : 388 232-73-36
Faks : 388 212-17-60
E-Posta : nigdetb@tobb.org.tr
© 2014 Niğde Ticaret Borsası
Sitede bulunan tüm materyallerin izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.